Work and Travel İş Seçimi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Summer Work Travel programına katılmaya karar verdiyseniz araştırma sürecinde veya başvurunuzu yaptığınız zaman Work and Travel Şirketleri sizlere bir çok iş seçeneği sunulacaktır. Tabi erken başvuru yapmayanlar için malesef  Work and Travel işleri seçenekleri oldukça azalmaktadır. O yüzden iş seçiminde güzel bir işi seçebilmek için bir an önce Work And Travel’a katılmaya karar verip sonrasında şirketleri de iyice araştırıp karar kılınan Work and Travel şirketine beklemeksizin kaydolmak faydalı olabilir. Workandtravel.biz.tr olarak önerilerimizi ve uyarılarımızı her fırsatta yazıyoruz.

Work And Travel’da İş Seçerken

work and travel iş seçimi

work and travel iş seçimi

Genel olarak “Work and Travel” kapsamında belli başlı işleri vardır ve hemen hemen tüm work and travel şirketleri bu benzer işleri sunmaktadır. Ancak size sunulan bu işler arasından doğru seçim yapmalısınız. Bunun için işleri karşılaştırmalı ve sizin bu işte çalışabilme kapasitenize ve work and travel’dan beklentilerinize göre değerlendirip en doğru seçimi yapmanız gerekiyor. Biz de bu yazımızda üzerinde work and travel beklentilerinize göre en doğru iş seçiminde nasıl bulunabileceği yazacağız.

Eğer work and travel programına katılma amacınız Amerika’da çok çalışıp para kazanarak ülkeye dönmekse (sayıları az da olsa bu amaçla work and travel programına katılanlar var) overtime veren işleri seçmeniz ya da ikinci iş bulma şansı çok olan yerleri seçmeniz bu konuda beklentilerinizi karşılayabilir. Tabii ki işin saatlik ücreti de çok önemlidir bu durumda. Ayrıca ikinci iş şansı olan bir işi seçmektense overtime saat verebilecek işleri seçmeniz daha çok kazandıracaktır. Çünkü overtime’da çalışılan saatin saatlik ücreti 50% daha fazladır. Eğer seçtiğiniz iş bir de saatlik ücreti çok olan bir iş ise güzel bir ücret alacağınız kesin. Tabi bu söylediklerim hep ekonomik bazlı beklentisi olanlar içindi.

Ama programa katılanların bir çoğunun programa katılma amacı İngilizce pratik yapabilmek ve Amerika’yı görüp orada farklı kişilerle tanışıp programın son zamanlarında da güzel bir travel yapıp bir yazı güzel bir şekilde Amerika’da geçirmektir.Ve bunun içinde sadece bunları yapabilecek kadar para kazandıracak bir iş en iyisi olacaktır. Eğer siz de bu gruptaysanız genellikle bir çok Work And Travel işi size bunu sağlayacaktır. Burada da dikkat etmeniz gereken şey işinizin çalışma temposuna dikkat etmenizdir. Çünkü çalışma şartları zor olan işler tüm enerjinizi alıp iş sonrası tüm zamanınızı evde geçirmenize sebep olabilir. Ayrıca bir çok Wat öğrencisi için diğer çok önemli bir etken de çalışacağınız işin ingilizcenize olan katkılarıdır. İş seçiminde bulunurken bu konulara da dikkat ederseniz kendinize uygun bir iş seçme konusunda daha başarılı olabilirsiniz.

Çalışacağınız iş yerinin konumu da tercih sebebi olabilir ve bunu da göz ardı etmemelisiniz. Çok küçük bir yerleşim birimde sıkılacağınızı düşünüyorsanız bu tür yerlerden uzak durunuz ama eğer İngilizce pratik yapmak önceliğiniz daha ağır basıyorsa o zaman küçük yerleri tercih edebilirsiniz.

Yasaklanan Work and Travel İşlerine Dikkat

İş seçenekleri arasında önceki senelerde iptal edilen, program kapsamından çıkarılan veya yasaklanan work and travel işleri de olabilir. Work Travel 2013 adaylarına Bu tür işlerden kesinlikle uzak durmanızı tavsiye ederiz. Pedicap işleri, Alaska balık fabrikası işleri, kiosk işleri, gezici fuar işleri ve şöförlük işleri yasaklanan work and travel işleri arasında olduğu için bu işlerden uzak durmanızı tavsiye ederiz.

 

Share.

About Author

Leave A Reply

Spam Denetimi *