Virginia Beach WAT İzlenimleri

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bir inatla başladı benim work and travel maceram. Dünyanın bir yerinde nefes alacağım düşüncesi beni work and travel programınaa çağırdı. İnsanların gidemezsin, gidersen yapamazsın düşüncelerindeki korkularını gördükçe daha da bir sarıldım bu işe. Araştırmaya başladım önce herşey flu görünüyordu. Araştırdıkça bazen sıkılıyorsun, bilmediğin işlerle uğraşıyorsun ve bunları artık bir birey olarak kendin yapmaya çalışıyorsun. Yanlış bir şey yapar mıyım diyorsun ama hiçbir zaman pes etmemen gerektiğini öğreniyorsun.

Virginia Beach Work and Travel

Bütün bu süreç sonunda gözlerimi açtığımda o aylar geçti ve ben Virginia Beach’teyim. İlk gece otellerin ışığıyla uyudum ve iyi ki gelmişim buraya dedim. Virginia Beach’te housekeeping işine başladım. Çalıştığım yerde kalıyorum. Housekeeper olarak çalışmak gerçekten çok zor. Bazen yorgunluk kelimesi bile yetersiz kalabiliyor.

Virginia Beach WAT

Virginia Beach WAT

Virginia Beach’teki insanlar çok şeker iyi insanlar, oteldeki insanların çoğuyla aramız iyi çalışanlar bizi çok seviyor. Her gece supervisor’ımızla resepsiyonistle, güvenlik çalışanları ile çok eğlenceli anlarımız oluyor ve bundan büyük mutluluk duyuyoruz. İşi işte muhabbeti ayıran insanlar olduğunu görüyoruz. Şehir bazı geceler hareketli bazı geceler kuş uçmaz kervan geçmez derler ya o misal. Bir çok etkinliği yollardan görebilmek mümkün.

Burada ulaşım da kolay zaten buradaki insanların yuzde 90’ının arabası var. 2 dolara gün içinde sınırsız gezilebiliyor. Bazı yerler örneğin Wallmart, Best Buy gibi buranın büyük mağazaları şehir merkezine uzak kalıyor, biraz da bekliyorsun otobüsün gelmesini. Çoğu öğrenci bisiklet alıyor ve işe eve onunla gidiyor. Havaalanı Norfolk’ta, Norfolk’tan Virginia Beach’e taksiyle geliyorsun, hemen indiğin gibi kapı önünde bekliyorlar fakat hayli pahalı 45 dolar vermiştim gece Norfolk’taydım ve taksiye bindim.

Gelelim zorluklara: ikinci iş bulmak burda çok zor, çalışıyorsanız part time eleman alımı çok az. Eğer travel planları yapıyorsanız araştırırken ücretine bakmanızı tavsiye ederim. Bizi az saat çalıştırıyorlar ve ikinci işe gerek duyuyoruz ve hala bulamadık bu gerçekten sıkıntı oluyor.

En son eklemek istediğim bir şey daha var; work and travel programını sadece gidip gezme eğlenme olarak görmeyin. Dilinizi geliştirmek için elinizden geleni yapın buraya gelirken tek amacınız para eğlence olmamalı. Bireyin kendini tanıdığı evet becerebiliyorum dediği anda work and travel sizin için başlamış demektir. Work and Travel 2013 Amerika programına katılacak herkese şimdiden iyi şanslar dilerim.

Meltem Dilar

Share.

About Author

Leave A Reply

Spam Denetimi *