TADF Work and Travel Masasına Telefon Yağıyor

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Amerika’ya Summer Work and Travel programıyla çalışmaya, yabancı dil pratiği yapmaya ve gezmeye gelen öğrenciler için TADF Work and Travel Yardım Masası hizmet vermeye devam ediyor. Amerika’ya giden öğrencilerle ile iletişimde olmak için ve karşılaşacakları sorunlarda yardımcı olmak için kurulan masa ücretsiz danışmanlık yapıyor.

Work and Travel Masası

Work and Travel Masası

Work and Travel masasına şuana kadar 500’den fazla telefon geldiği açıklandı. Bu sene programa katılan Türk öğrenci sayısının 6 bin civarında olduğunu tahmin edersek bu rakam hiç de az değil.

22 000’den fazla kişinin takip ettiği Facebook Work and Travel sayfasına ve sayfa adminlerine gelen şikayetlerin sayısı da az değil. Öğrenciler Work and Travel Şirketleri tarafından doğru bilgilendirilmediğinden ve eksik bilgilendirildiğinden şikayetçi. Bir çok öğrenci işsiz olduğu için iş aradığını da iletmekte. Bazı öğrenciler evlerinden şikayetçi, bazıları ise çalışma saatlerinin yeterli olmamasından dolayı kazandıkları paradan. Öğrencilerin bir bölümü ise şirketler tarafından programın çok güzel anlatıldığından, olumsuzluklarındna bahsedilmediğin ve verilen vaadlerin gerçekleşmemesi sonucu yaşadıkları hayak kırıklıklarından şikayetçi. Amerika muhattap bulamamaktan ve problemlere müdahale edilememesi de öğrencilerin başlıca sıkıntıları arasında.

Programa katılan ve memnun olan yok mu ? Tabi ki var. Work and Travel şirket seçimi konusunda iyi araştırma yapan, doğru karar veren, işini ve çalışacağı yeri doğru seçen kişiler hayatında gayet memnun. Zaten memnun olan olmayan bütün öğrencilerin WAT 2013 katılımcıları için yaptıkları en önemli tavsiye şirket seçimi konusunda  çok iyi araştırma yapmları yönünde. İş seçimini iş fuarlarında ve önceki senelerde aynı işte aynı yerde çalışan öğrencilerle konuştuktan sonra yapanların memnuniyet oranı daha fazla.

TADF, öğrencilere konaklama ve iş bulma gibi aslında Work and Travel programının en temel 2 unsuru konusunda yardımcı olmak için hizmet veriyor. Ücretsiz olarak arayabileceğiniz TADF Work & Travel masasının iletişim bilgileri için :

Work and Travel Yardım Masası Kuruldu

konusu ziyaret edebilirsiniz.

Bu konuyu arkadaşlarınla paylaşabilirsin.

Share.

About Author

Leave A Reply

Spam Denetimi *