Amerika Hayalinizi Ertelemeyin

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Takipçilerimiz Can, daha önce 2 kez katıldığı Work and Travel programına 3. kez katılacağını ve yeni katılacak adayları da cesaretlendirmek ve onlara faydalı olabilecek yorumlarını bizimle paylaştı. Biz de kendisine teşekkür ediyor ve aynen yayınlıyoruz.

Merhaba arkadaşlar..

Amerika Hayallerinizi Ertelemeyin

Amerika Hayallerinizi Ertelemeyin

Önümüzdeki yıl 3. kez bu programa katılacagım. Work and travel, kesinlikle gideyim para kazanıp gezeyim geleyim diye düşünebileceğiniz bir program değildir; çok daha fazlasıdır. İlk yıl gitmeden önce aklımda sadece gidip vasat olan İngilizceme bir şeyler katıp geriye dönüp baktığımda “Amerika’ya da gittim lan” diyebilmek vardı. Ama kafamda o kadar şey değişti ki.. Yurt dışında yaşama düşüncesi kafama yerleşti. Arada okyanustan öte elle tutulamayacak o kadar fark gördüm ki.. Zorluklarla da karşılaştım, pes edip dönen insanları da gördüm. İlk yıl her gün 10 km bisiklet sürmem bile gerekti; 10 kg kadar kaybettim ama asla pes etmedim İngilizcemi geliştirmek için durmadan çalıştım.

WAT’ın Kazandırdıkları

Her zaman daha iyisini denedim çok iyi bir yerde garson oldum, ki son yılımda yaklaşık 10.000 dolar kazandım bu sayede. Bunların yanı sıra 100’lerce arkadaşım oldu farklı milletlerden.. İnanılmaz hatıralar, aşklar yaşadım. Geriye dönüp baktığımda kendimde çok şeyin değiştiğini gördüm. Bir çok hayalimi gerçekleştirdim ve yeni hayaller için liste yaptım. Demem o ki eğer inanırsanız her gün dünden daha iyi olmaya çalışırsanız Work & Travel programı gidip çalışıp iPhone alıp alışveriş yapıp Miami’de, Las Vegas’ta para yiyip dönmekten çok daha fazlasını verecektir size.

Fırsatınız varsa gitmek aklınıza bir kere geldiyse pes etmeyin. Burada isim vermek istemiyorum ama mümkünse güvenilir şirketleri seçin iyi araştırın çekinmeden sorun çabalayın ve tek gitmekten asla çekinmeyin. Kendinize saygı duyun ve kendi hikayenizi yaratın. Amerika hayallerinizi ertelemeyin. Dünden daha iyi olmanız dileğiyle…

Can Harmansah

Share.

About Author

Leave A Reply

Spam Denetimi *