Work and Travel’a Kaç Kişi Katılıyor?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bu yaz Amerika’ya gidecek Work and Travel 2015 adayları geçen sene Türkiye’den ve diğer ülkelerden kaç Work & Travel öğrencisinin Amerika’ya gittiğini merak ediyor. İstanbul Amerika Başkonsolosluğu geçen sene programa katılan öğrenci sayılarını açıkladı.  Türkiye’den Amerika’ya giden WAT öğrencilerinin sayısında yine bir azalma olduğunu görüyoruz. Geçen sene de olduğu gibi İrlanda Amerika’ya en çok Work and Travel öğrencisi gönderen ülke olurken, onu Bulgarisan ve Çin izledi.

Aşağıda geçen sene en çok öğrenci gönderen 10 ülkeyi ve Türkiye’nin son 8 senede Work and Travel programı ile Amerika’ya gönderdiği öğrenci sayılarını görebilirsiniz.

Türkiye 2013 yılında 4258 öğrenci göndermişti bu sene ise 4094 öğrenci göndererek en çok öğrenci gönderen 5. ülke oldu. Programdaki sorunların kaldırılması amacıyla yapılan düzenlemeler ve öğrencilerin artan memnuniyeti ve arkadaşlarına önermesi 2015 ve sonrası için daha olumlu olacaktır diye düşünüyoruz ve 2015’ten itibaren Türkiye’den programa katılan öğrenci sayısında da artış olmasını bekliyoruz.

work and travel 2015'e kaç kişi katılacak

work and travel 2015’e kaç kişi katılacak

Share.

About Author

Leave A Reply

Spam Denetimi *