Work and Travel’a Doyamadan Döndüm

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Merhabalar arkadaşlar, ben İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nden Çağatay Övez, nasılsınız? Ben çok iyiyim sizlerin de iyi olduğunu ümit ediyorum. Öncelikle benim Work and Travel yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim, umarım sizlere yardımcı olabilirim. Bugün Amerika’dan Türkiye’ye gelişimin 3. günü hala etkisinden kurtulamadım. Gerçekten çok güzel bir yaz geçirdim, hayatımda bu kadar güzel bir yaz hatırlamıyorum; beni adeta kendime getirdi, bu yüzden sizlerin de huzurunda şirketime çok teşekkür ederim.

Work and Travel'a Doyamadan Döndüm

Work and Travel’a Doyamadan Döndüm

Work and Travel şirketime kayıt için ilk gün gelişimi anlatmak istiyorum. Benim çocukluğumdan beri bir hayalim vardı, o da yurt dışına gitmek. Bu hayalimi gerçekleştirmenin artık zamanının geldiğini düşündüm ve bir gün birkaç arkadaşımın ve özellikle de babamın gazlamasıyla birkaç şirketle görüşmeye gitmeye karar verdim. Ancak şirketimin sıcak karşılaması gerçekten beni çok etkiledi ve o gün artık kesin Amerika’ya gitmeye karar verdim ve hemen kayıt işlemlerine başladık.

Evet vize işlemlerini uçak biletlerini falan her şey tamamlandı. North Carolina Charlotte şehri için her şey hazırdı. Artık sadece 8 Haziran gününü beklemeye başladım. Günler bir türlü geçmiyordu askerde şafak sayar gibi her gün gün sayıyordum. O gün geldi beni karşıladılar ve kalacağım yere yerleştim ve o günden beri Türkiye’ye dönmeyi hiç düşünmedim ama maalesef bitti. İş günüm bitti travel için 4 arkadas yola çıktık, insan mutlu olur di mi yoook hepimiz kızlı erkekli ağlamaya başladık. Evet sabahtan akşama kadar pestilimiz çıkıyordu ama inanın hiçbir zaman şikayet etmedim o günleri hiçbir zaman unutamayacağım. Umarım sizler daha güzellerine sahip olabilirsiniz.

Gelelim benim sizlere söylemek istediklerime; eğer Amerika’ya gitme fikriniz aklınızdan bir an bile geçtiyse hiç durmayın. Çünkü ben bu konuda çok kararsızdım, çünkü buradan çıkıp hiç bilmediğim bir ülkeye, bir kıtaya gitmeyi istiyordum ve o kadar para boşa da gidebilirdi. Sizlere tavsiyem hiç bir an bile bunu düşünmeyin; çünkü Amerika siz asansörde kaldınız diye 3 tane itfaiyeyi 5 dakika içerisinde gönderen bir ülke, insana değerleri en üst seviyede. Oysa Türkiye’de ne kadar basit değil mi(!) anahtarla aç kurtar. Umarım sizlere az da olsa yardımcı olabilmişimdir. Aklınıza takılan her soru için aşağıdaki yorum kısmına yazarak bana ulaşabilirsiniz.

Tüm Work and Travel 2016 adaylarına güzel bir yaz diliyorum kalın sağlıcakla.

Çağatay Övez
İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi

Share.

About Author

Leave A Reply

Spam Denetimi *