WAT Gibi WAT

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Merhaba arkadaşlar! Ben Hatice. Yarışmaya Ankara’dan katılıyorum :p Öncelikle yazımda okuyacağınız -de’ler -da’lar için şimdiden özür. 2016 yazında prof’tan (selam hocamlar) çıkar çıkmaz Amerika’ya gittim. Nasıl gittim ben de bilmiyorum. Ailem beni Work and Travel programına zorla gönderdi. Havaalanında arkamdan ”gitme yavrum” desinler diye bekledim ama demediler.

WAT Gibi WAT

WAT Gibi WAT

Eminim hepinizin korkuları vardır nasıl gidicem nerede kalıcam ay bu Amerikanlar çok kabalar beni yerler falan diye düşünüyorsunuzdur belki ama öyle değil iştee 😀

14 Haziran’da Amerikadaydım, çalışacağım yere giden ilk Türk bendim yapayalnızdım ve ilk kez Amerikadaydım. Uçakta Pi’nin Yaşamını izleyerek kendime gaz verdim 😀 Neyse ki uçaktan indiğimde Richard Parker beni beklemiyordu. Baya normal insanlar herkes kibar valizimi taşımama yardım ediyorlar. Hatta uçakta tanıştığım biri gideceğim yolun bir kısmına kadar beni bıraktı. Sonrasında işe başlayana kadar yani 20’sine kadar couchsurfingle bir ailenin yanında kaldım. 5 gün boyunca bana eşlik ettiler, birlikte gezdik çok eğlenceli vakit geçirdim.

İş ve Konaklama

Sonrasında ise çalışma hayatım başladı. Maryland eyaletinde Six Flags America’da culinaryde çalıştım. African-American popülasyonu yüksekti çalıştığım ve yaşadığım yerde. Arkamızdan ”White” diye bağırıyolardı. Herkesin bahsettiği gibi insanlar genelde kibardı. Her toplumda olduğu gibi orada da kaba insanlar var ama şimdi düşündüğümde beni sinirlendiren o insanları gülerek anıyorum. Biz 4 Türk ve 4 Jamaikalı yaşadık. Belki Türklerle kalmayım sadece yabancılarla arkadaşlık edeyim diye düşünüyor olabilirsiniz ama ben Türk arkadaşlarım olmadan Jamaikalılarla delirebilirdim.

Travel and Shopping

Work and Travel Gibi Work and Travel

Work and Travel Gibi Work and Travel

3 ay boyunca çalıştım ve 1 ay boyunca çok güzel seyahat ettim. Türkiye’ye ben ve arkadaşlarım parasız döndük çünkü hepimiz en büyük boy 2’şer valiz alıp içini doldurduk. Amerika alışveriş cenneti! 20 dolara Guessler Michael Korslar Tomslar Tommyler çıldırıyorsunuz. Türkiye’de olmayan kozmetik ürünlerden bahsetmek bile istemiyorum. (Kızlar 2 tane wet n wild comfort zone paletini 5 dolara alıyorsunuz!) Yani arkadaşlar gidin düşünerek zaman kaybetmeyin! Amerikadan döner dönmez tekrar wat’a başvurdum; ben Work and Travel gibi bir Work and Travel geçirdim. Umarım siz de benimki kadar ciciş bir wat geçirirsiniz 😀

Hatice Çambel

Share.

About Author

Leave A Reply

Spam Denetimi *