Türkiye’de Çalışan iPhone 7 Modelleri

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bildiğiniz gibi iPhone 7, Amerika’da Eylül ayında satışa çıktı ve yine çok büyük ilgi gördü. Henüz Türkiye’de satışı başlamayan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, Amerika’da satılıyor ve Amerika’ya giden birçok Work and Travel öğrencisi de yeni çıkan bu telefonları almak istiyor. Türkiye’de iPhone 7 modellerinin çalışıp çalışmadığı hakkında çok sayıda soru alıyoruz. Bu konuyla ilgili biz edindiğimiz bilgileri burada yazalım. Siz de deneyimlerinizi bizimle paylaşın ve herkes faydalansın.

Hangi iPhone 7 Modelleri Türkiye’de Çalışıyor

Şu an New York’tayım ve bugün 5. Cadde’de bulunan Apple Store’a gidip hangi iPhone 7 modellerinin Türkiye’de çalıştığını sordum. Hatta teyit etmek için 2. bir görevliye de sordum ve bu bilgiler ışığında da Verizon’dan bir iPhone 7 aldım. Henüz Türkiye’de deneme şansım olmadı ama görevlinin söylediğine göre %100 çalışacakmış. Tabi ki bunun garantisini ben veremem, o yüzden sizden de deneyimlerinizi paylaşmanızı rica ediyoruz. Henüz denemediğim için garanti vermiyorum, kesin çalışır deniyorum; Apple’daki görevlilerin yalancısıyım.

Apple Store’daki görevliye Apple’ın resmi sitesinden kontrol ettiğimi ve apple.com/iphone/LTE/ sayfasında iPhone 7 modelleri için Türkiye’nin yazmadığını söyledim. O da “listede olmayan diğer ülkelerde unlocked telefonlar sorunsuz çalışır” dedi. Bununla da yetinmedim ve ürünü alırken bir başka görevliye tekrar sordum ve o da willmyphonework.net sitesine girip Türkiye’de çalışan modelleri gösterdi. Aşağıda ekran görüntüsünü görebilirsiniz.

iPhone 7’nin Türkiye’de Çalışan Modelleri

Willmyphonework.net sitesine göre Türkiye’de çalışan iPhone 7 modelleri : A1660 (CDMA), A1778 (GSM) ve A1779 (Japan)

Türkiye'de Çalışan iPhone 7 Modelleri

Türkiye’de Çalışan iPhone 7 Modelleri

Türkiye’de Çalışan iPhone 7 Plus Modelleri

Willmyphonework.net sitesine göre iPhone 7 Plus’ın Türkiye’de çalışan modelleri : A1661 (CDMA), A1784 (GSM) ve A1785 (Japan)

Türkiye'de Çalışan iPhone 7 Plus Modelleri

Türkiye’de Çalışan iPhone 7 Plus Modelleri

iPhone 7'nin Türkiye'de Çalışan Modelleri

iPhone 7’nin Türkiye’de Çalışan Modelleri

Share.

About Author

Leave A Reply

Spam Denetimi *