Tekrar Work and Travel Yapmayı Planlıyorum

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Work and Travel programına başvurduğum zaman açıkçası büyük korkularım vardı. İngilizce seviyemin yetersiz olduğunu düşünüyordum fakat tüm mülakatları ve vize görüşmesini kolaylıkla atlatabildim. Amerika’da Brett/Robinson şirketi ile tam 3 ay çalıştım. Her şey mükemmel değildi elbette iş ve para anlamında fakat bana çok güzel arkadaşlıklar kazandırdı. 6 kız aynı evde kalıyorduk, başta kulağa çok fazla insan sayısı gibi geliyor ama öyle değil. 2 Bulgar, 2 Rumen ve 2 Türk idik. Onun haricinde kaldığım yer çok güzeldi çok beğendim. Montenegro’lu arkadaşlar edindim. Gerçekten çok iyi insanlar. Ülkeme davet ettim, onlar da ülkelerine davet ettiler. En kısa sürede görüşeceğimizden hiç şüphem yok.

İngilizce konusunda zorluk çektin mi diye sorarsanız, ilk hafta çok korktum, hemen hemen herkes çok akıcı bir şekilde konuşuyordu; ben sadece bir kaç kalıp cümle kullanmayı tercih ediyordum. Fakat sonrasında kendim bile farkedemeden bi baktım ki ben aslında İngilizce biliyormuşum fakat pratiğe sahip değilmişim ve biraz da kelime öğrenmeye ihtiyacım var imiş o kadar.

Gerçekten ben Work and Travel’ın iyi yanlarını ve kötü yanlarını her şeyi ile düşünerek şunu söyleyebilirim, iyi ki work&travel yapmışım ve tekrar yapmayı planlıyorum. Hayatınıza çok fazla şey katıyor emin olun, en önemlisi Amerika gibi bir hatıranız oluyor.

Travel bölümünde başta Miami’de tatil yaptım ve sonrasında New York turunu katıldım. Başıma gelen trajikomik olumsuzluklara rağmen travel’da da çok eğlendim.

Her şey için teşekkürler Work&Travel.
Umarım yeniden görüşürüz Amerika ?

Melike Seper

Tekrar Work and Travel Yapmayı Planlıyorum

Tekrar Work and Travel Yapmayı Planlıyorum

Share.

About Author

Leave A Reply

Spam Denetimi *