Sizin de Anlatacak Amerika Maceralarınız Olsun

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Amerika’ya gidenleri konuşmayı bırakın artık, bizzat içinde bulunarak konuşulan olun!

Gitmenin ne kadar zor bir karar olduğunu biliyorum elbet fakat artık cesaretinizi toplayıp Amerika’nın altını üstüne getirmenin zamanı geldi derim. Sizlere adım adım Work and Travel 2015 için yapmanız gerekenleri anlatıp gerisini size bırakıyorum. Ya söylediklerime kulak verir 2015’de konuşulan siz olursunuz ya da yıllarca gidenler hakkında konuşan olursunuz.

İyi Work and Travel Şirketlerini Seçin

Öncelikle olayın bel kemiği olan şirket seçimini çok ama çok dikkatli yapın. Buradan sizlere isim veremiyorum reklam olmaması açısından fakat özelden her türlü sorularınızı yanıtlamaya hazırım. Piyasada bu işi en iyi yapan 3-4 şirket var zaten. 1-2 saatlik bir araştırma ile bunları kolayca tarayabilirsiniz.

Kendinize Uygun WAT İşlerini Seçin

amerika maceralarınız olsun

amerika maceralarınız olsun

Bir ikincisi iş seçimi arkadaşlar. Şirkete karar verdiğiniz anda kendinizi, kabiliyet akanlarınızı, ingilizce seviyelerinizi, isteklerinizi vs. vs. düşünün ve kendinize en uygun olan iş seçimini yapın. Çünkü Work and Travel programının yaklaşık olarak 3 ayının çalışılarak geçirilecek olduğunu unutmayın. Naçizane benim tavsiyelerim diliniz iyiyse eğer kesinlikle garsonluk, eğer biraz daha düşük ise eğlence parklarını öneririm. Parantez açmak isterim ki çalışmanın pek de kolay olmadığını bolca yorulacağınız ve sıkılacağınız zamanların geleceğini asla ama asla unutmayın. Work and Travel işleri arasında seçiminizi yaparken de konaklamanın sağlanması ve ucuz olmasına dikkat edin unutmayın ki ne kadar az konaklama parası o kadar daha çok maddiyatı travel kısmına ayırmak demektir.

En önemli olan iki şey şirket ve iş seçiminizi yaptıktan sonra geriye yalnızca gidip paranın kazanılması ve iyi bir travel ile geri dönülmesi kalıyor ki bu noktada da yine çok dikkatli olun küçük yerlere gitmeye özen gösterin. Eğlenebilme imkanınız az olur fakat topladığınız para ile benim gibi 22 günlük şahane bir travel yapabilir ve tüm sevdiklerinizle birlikte kendinize de elektronik ve giysi alışverişi yapabilirsiniz. Yok ben büyük yere gider her gece eğlenir paramı bol bol harcarım derseniz sağlam bir travel yapmayı unutun derim arkadaşlar açık ve net. Buraya yazabileceğim çokça şey var elbet fakat sayfalara sığdıramayacağım için en önemli noktaları vurgulamaya çalıştım. Bunları sorunsuz yaparsanız zaten memnun bir şekilde ülkenize geri dönersiniz. Daha detay noktalara kafası takılan arkadaşlar olursa ben burdayım zaten beni bol bol rahatsız edebilirsiniz

İsmail Adiloğlu

Share.

About Author

Leave A Reply

Spam Denetimi *