Siz, Siz Olun; Mezun Olmadan Gelin

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Arkadaşlar herkese merhabalar, şu an Amerika’dayım ve yazımı buradan yazıyorum. Tam bir yıl önce evet evet tam bir yıl önce TRWAT.com’da ve bu sitede WAT katılımcılarının yorumlarını okuyordum ve Facebook WORK AND TRAVEL sayfasındaki katılımcı fotoğraflarına bakıyor, videolarını izliyordum; nasıl gittiler, nasıl yaptılar, hangi işlerde çalıştılar, ne yiyip ne içtiler diye araştırıyordum ve eminim ki siz de aynı şeyleri yapıyorsunuz ama gerçekten de korkacak bir şey yok.

Work and Travel, Erasmus’tan sonra hayatımda yaptığım ikinci mükemmel aktiviteydi sanırım.

Siz, Siz Olun; Mezun Olmadan Gelin

Siz, Siz Olun; Mezun Olmadan Gelin

Ben Maine Portland Old Orchad’da 200 odalı mükemmel bir otelde maintenance olarak çalıştım ve travel’da full Amerika’yı gezebilmek için çok fazla overtime yapıyordum, günde ortalama 12-14 saat arasında çalışıyordum ve ortalama 3000 dolar civarında kazanıyordum. Ağzınızın suyu akmaya başladı biliyorum ama burası Amerika gerçekten de öyleydi iyi güzel günlerim geçti o 3.5 ayda otelde supervisor ile az kavga etmedim ama hepsi geride kaldı. John ile belli bi süreden sonra kanki olmuştuk ve işten ayrılacağım vakit güzel bir restaurantta yemek ısmarladı ve teşekkür etti, seneye tekrar geliyorsun dediği geliyor aklıma ve gülümsüyorum. Evet seneye yine Work and Travel ile gidiyorum.

work-and-travel-mezun-olmadanİş bitti artık gerçek Amerika başlıyordu travel; haritayı açtım önüme, param çoktu maddi bir problem yoktu. Batı’dan başlayacaktım, Pasifik Okyanusu’ndan başlayacak Atlantik Okyanusu’nda bitirecektim ve kafam rahattı deliler gibi uçtum uçak biletı alırken paraya bakmıyordum, en iyi konforlu en iyi firmalardan uçak biletimi almıştım. Boston’dan Calıfornia Los Angeles’a uçtum. California’da Los Angeles, San Francisco, Santa Monica, Santa Barbara ful gezmiştim. Gece kulüplerindeki danslarımı hatırlıyorum. Sonra Chicago’ya geçtım 2 gün orada kaldım. Skydeck, Cloud Gate Chicago manzarası mükemmeldi. Oradan Beyaz Saray, Niagara, Philadelphia üçgenini bitirdım. Son 4 günümü New York’a ayırmıştım şu an New Jersey’de bir otelin terasından yazıyorum bu anılarımı.

Kısacası Work and Travel, keşke hazırlıktan itibaren gelseydim dediğim bir program. Siz, siz olun; mezun olmadan gelin derim. Ben wat programından sonra burada 1 yıl staj yapma planlarımı kuruyorum. Umarım yararlı bir yazı olmuştur. Herkese iyi calışmalar güzel günler diliyorum. Hoşçakalın !!!

Yılmaz Biçer

Share.

About Author

Leave A Reply

Spam Denetimi *