Sevis

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

SEVIS Nedir

Sevis, Work and Travel öğrencilerinin ve diğer değişim programı ziyaretçilerinin Amerika’da bulundukları süre boyunca bilgilerinin toplandığı, yönetildiği ve düzenlendiği sistemdir. Sevis sistemine J-1 F-1 VE M-1 vizeleri ile Amerika’ya giden bütün uluslararası öğrenciler kayıt olmak zorundadır, diğer yurtdışı eğitim ve Amerikada staj programı da dahil. Uluslararası Yabancı Öğrencilerin ve Değişim Programı ile Amerikaya gelen bütün ziyaretçileri kapsar.

Work and Travel vizesi ile Amerika’ya giriş yaptıktan sonra bilgilerinizi Sevis sistemine girmelisiniz.Yapmanız gereken, Work and Travel sponsor firma web sitesine girip” ONLINE CHECK IN FORM” u eksiksiz bir şekilde doldurmaktır. Yurtdışı eğitim danışmanlarınızdan bu linki mutlaka alınız. Sevis işlemini yapmayan sisteme kayıt olmayan öğrenciler Work and Travel programından çıkarılır, Work and Travel vize ve sağlık sigortaları iptal edilir ve Amerika’da yasal olarak bulunma haklarını kaybederler.

Sevis kaydınız için DS 2019 numarasını ,Amerika’daki konaklama adresinizi ve iş bilgilerini sisteme girerek yaparsınız ve Sevis Status aktif hala gelmiş olur.

Cci ,ciee , intrax , janus , interexchange , cetusa ,cenet , gec , geovision gibi farklı DS Sponsor şirketlerinin farklı sevis linkleri vardır. DS sponsorunuzun sevis linkini yurtdışı eğitim danışmanlığı şirketinizden mutlaka öğreninin

Share.

About Author

Leave A Reply

Spam Denetimi *