Seneye Tekrar Gitmek İstiyorum

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Merhaba Arkadaşlar, ben de bu yaz Work and Travel katılımcısı olarak Wisconsin Dells’te hayatımın en güzel yazını geçirdim. Great Wolf Lodge’ta F/B de çalıştım. Aslında Work and Travel yapma fikrim yoktu, önce Erasmus programını denedim ama istediğim yerler olmadığı için şansımı WAT’ta denedim. İngilizce öğretmenliği okuduğum için yurtdışına çıkmam şarttı.

Amerika’da çok çalıştım, dileğimce gezdim ve çok eğlendim. Dünyanın diğer ucunda yaşaçak ve çalışmak çok da kolay değil, zor tarafları da var tabi ki her şey gibi ama değdi. Hayatımda hiç tanışmadığım kadar iyi insanlar ile tanıştım ve dünyanın farklı ülkelerinden Çin’den Romanya’dan Rusya’dan başka milletlerden arkadaşlarım var.

Tavsiye Ediyorum, Tekrar Gitmek İstiyorum

Seneye Tekrar Gitmek İstiyorum

Seneye Tekrar Gitmek İstiyorum

Ben de bir çoğumuzda olduğu gibi önyargılarla gitmiştim Amerika’ya Amerika’lılara dair ama neredeyse hepsi yıkıldı. Wisconsin Dells çok şirin bir şehir, insanlarıyla herkesin yolda size merhaba deyip nasıl olduğunuzu sorduğu bi yer. Belki de o yüzden ben adapte olmakta pek zorlanmadım. Çalışma kısmı haliyle yorucu çok kolay değil ama zaman o kadar hızlı geçiyor ki çalışınca hiçbir şey anlamıyorsun. Çalıştığım departman sayesinde kendimi geliştirme fırsatımda oldu. Herkes benim gibi düşünmüyor olabilir ama ben Work and Travel programını tavsiye ediyorum, gençken yapılması gereken şeylerde liste başı olmalı.

Tabi bu kişisel bir şey yani size sunulan fırsatları nasıl değerlendirdiğinizle ilgili, benim için çok güzel çok mutlu bi deneyim oldu seneye tekrar gitmek istiyorum.

Büşra Özlem Ecer

Share.

About Author

Leave A Reply

Spam Denetimi *