Miray’ın Amerika’da Gezdiği ve Tavsiye Ettiği Yerler

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Work and Travel Tercihlerinize Karar Verin” başlıklı 1. bölümü okuduysanız yazıma devam ediyorum.

Valiz konusunda bir şey daha söyleyip bu konuyu atlıyorum. Benim büyük yanlışlarımdan biri Türkiye’ye dönmek için kullandığım firma 23 kg tek bagaj hakkı veriyordu ve ben bu kiloyu geçtiğim için ekstra bagaj hakkı almak zorunda kaldım. Turkish Airlines gibi firmaların daha fazla hak verdiğini duydum. Bir araştırın derim. Ayrıca yaşadığınız şehre direkt dönüş bileti alabiliyorsanız benim gibi İstanbul’a indikten sonra bir de o yorgunlukla şehrinize ulaşmak zorunda kalmazsınız. Ben bu ayrıntıya hiç dikkat etmemiştim uçak biletimi ısmarlarken.

Amerika’da Gezdiğim ve Tavsiye Ettiğim Yerler

Travel kısmına gelince… Washington DC, Virginia, New Jersey, New York, Niagara (bunu ayrı yazıyorum çünkü bence New York ile anılması çok güç merkeze 6,5 saat uzaklıkta maalesef), Chicago, Miami, Orlando, Key West gezdiğim yerlerdi. Bu kadar yeri bir yaza sıkıştırmamın nedeni bir daha Work and Travel programı ile Amerika’ya gelme şansımın olmamasıydı. Ama daha az yeri daha uzun zaman ayırarak gezmesi kanaatımca daha iyi olabilirdi.

Work and Travel Miray Saka

Work and Travel Miray Saka

Kesinlikle görmeniz gereken yer bence Key West. Bu kadar dingil ve insanlarıyla ortamıyla her açıdan temiz bir yer daha önce hiç görmedim. Mutluluktan gözlerimi kapatıp “İyi ki burdasın, iyi ki hayatının en cesur kararını alıp burda bu huzuru tadabildin.” dediğim mükemmel duygular yaşamıştım. Bir diğeri ise Chicago… Kimine göre pis kimine göre temiz, kimine göre yorucu kimine göre huzurlu şehir Chicago… Bana göre gerçek Amerikan hayatı temalı bir film sahnesinde ufak bir rol oynadığım mükemmel şehir. Benim gibi fotoğraf çekmek ve çekilmek meraklısıysanız döndüğünüz her köşe başında, her sokakta kaçırmak istemeyeceğiniz pozlar yakalayabileceğiniz güzellikte bir şehir. Hazır fotoğraf demişken Wynwood Walls’u görmeden sakın Miami‘den ayrılmayın.

Miray Saka WAT Tavsiyeleri

Miray Saka WAT Tavsiyeleri

Alışveriş için Orlando‘daki Vineland Outlet Mall’u öneririm. Bazı mağazalarda ciddi indirimler vardı. Eğlenceli bir gün (hatta bir kaç gün) için Sixflags’i, enfes bir yemek için Chicago Deep Dish Pizza’sını ve Mexican mutfağından Chipotle’yi, denize girmek için Miami South Beach’i, gün batımını izlemek için Ocean City‘i, bir çok ülkede bulamayacağınız özende ve kalitede müze için Washington DC‘de bir iki gününüzü geçirmenizi (air and space museum ve natural history favorilerim), New York‘un sizi içine çeken yoğunluğundan sıyrılıp güzelliğinin seyrine dalmanız için Brooklyn Bridge ve New Jersey tarafında Old Glory Park gibi yerlerden şehre bütün bakmanızı şiddetle öneririm. New York hakkında bir diğer tavsiyem ise Washington Squer Park, Bryant Park gibi yerleri görmek için değil keyif çıkarmak için ziyaret etmeniz ve buralarda bol bol zaman geçirmeniz. Maryland‘da National Harbor da bir akşam üstünüzü değerlendirmenizi, Miami’de Mango’s Night Club ve Cleverlander’de eğlenmenizi, Key West’de Willie T’s de gerçek Amerikan gecesi yaşamanızı isterim. Özellikle önereceğim yerler işte böyle. Benim için son derece keyifli bir tatildi. Sizlerin de ufak tavsiyelerimi de değerlendirip güzel anılar yaşamanızı isterim

Umarım fikir veren bir yazı olmuştur. Bıkmadan okuduğunuz için canı gönülden tebrik ediyorum Asla hayatınızın deneyimini yaşamaktan korkmayın ve en güzel anılarınıza büyük bir adım atın. Teşekkür ederim.

Miray Saka

Share.

About Author

Leave A Reply

Spam Denetimi *