Middlesex Universitesi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Yurtdışı lisans ve lisansüstü eğitimini İngiltere’de yapmak isteyenlerin gözden kaçırmaması gereken bir üniversiteyi size anlatacağız. Yurtdışı eğitim için kuvvetli bir seçenek olan bu üniversite Middlesex University’dir. Londra Üniversitelerinin eğitim kalitesinden dil konumuna, iş hayatındaki aktif yönünden daha farklı aşamalara kadar üstün bir güce sahip olduğunu siz de biliyorsunuzdur. Bu açıdan üniversite hakkında daha çok başarı sırası, öğrenci nüfusu gibi noktalarda bilgi hizmeti sunacağız.

Yurtdışında Üniversite Eğitimi ve Middlesex

middlesex üniversitesi yurtdışı eğitim

middlesex üniversitesi yurtdışı eğitim

Size öncelikle belirteceğimiz özellik Middlesex University’in sahip olduğu öğrenci sayısıdır. Üniversitenin yaklaşık olarak 22 bin öğrencisi bulunmaktadır. Bu sayının neredeyse yüzde 25’i yani 5.500 olan sayısı başka ülkelerden yurtdışında üniversite eğitimi almaya gelen öğrenciler tarafından kapsanmaktadır. Bunlar da 130 farklı ülkeden gelmişlerdir. Bu uluslararası üniversitenin kız ve erkek öğrenci oranında ise ciddi bir fark bulunuyor. Öğrencilerin yüzde 56’sı bayan, yüzde 44’ü ise erkeklerden oluşmaktadır. Yani bayan nüfustan daha fazla rağbet olduğunu belirtiyoruz. Lisans öğrenimi görenler 13.500 küsurlarda iken yüksek lisans öğrencilerinin sayısı ise 6 binlere yakın bir konumda yer almaktadır. Ayrıca üniversitede part time olarak öğrenim görenler ise 1700’lere varmaktadır. Anlaşılacağı üzere Middlesex University’in öğrenci kültürel dağılımında da farklılıklar ve bir nevi zenginlik yer almaktadır.

Ülkede görev alan akademik personel sayısı 830’lara varmaktadır. Seçilen tüm personel ciddi bir elemeden geçirilmekte ve öğrencilerin daha iyi bir eğitim alabilmeleri adına ciddi fırsatlar sunulmaktadır. Bu açıdan baktığımızda giderler hakkında bilgi vermenin de faydalı olacağını düşünüyoruz. Londra’da bir paylaşımlı evde konaklama en az 80 İngiliz Sterlin’ine mal olabilmektedir. Middlesex University’i tercih ederken bu duruma dikkat etmeniz sizin açınızdan faydalı olabilecektir. Üniversitenin toplam 5 adet farklı kampusu bulunmaktadır. Hendon ana kampus olarak bulunmakta ve Londra’nın merkezine çok yakın bir konumda yer almaktadır.

Şu ana dek Middlesex University’e 40 milyon pound yatırım yapıldığı belirtilmektedir. Yapılan araştırmalara göre şehirdeki en seçkin sanat tesisleri bu merkezde yer almaktadır. Bu sanatsal ve kültürel açıdan ciddi bir gelişmişliği ifade etmektedir. Ayrıca ingilterede üniversite seçenekleri arasında farklı yeri olan bu üniversitede yer alan onlarca farklı spor sahası ve spor tesisleri de öğrencinin bedensel ve spor alanında kendilerini geliştirmeleri açısından önemli bir konum teşkil etmektedir.

Share.

About Author

Leave A Reply

Spam Denetimi *