İngiltere Dil Okullarında İngilizce Öğrenin

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pizza İtalya’da, aşk Paris’te, özgürlük Amerika’da, peki İngilizce nerede? Tabiki de İngiltere’de, İngilizceyi hızlı ve verimli öğrenmek için ana dili ingilizce olan bir ülkede dil egitimi almak kimin hayali değil ki 🙂 Senelerdir yurtdışında dil eğitimi için vazgeçilmez ülkeler arasinda İngiltere başta gelir. Öğrencilerin yurtdışı dil okulları için İngiltereyi seçmelerindeki en büyük etken, kaliteli dil okulları, nüfusun %90’ın ingilizce konuşması ve tabiki İngiltere’nin kültürü, tarihi ve gelenekleri olarak sayılabilir. Nüfusun çok fazla olduğu bu ülkede, yaşam biraz pahalı. Çünkü para birimleri (pound sterling) Türk para biriminin yaklaşık 4 katı olduğu için, İngiltere biz Türklere hele de öğrencilere biraz pahallı gelebiliyor.

İngiltere Dil Okullarında İngilizce Öğrenin

İngiltere Dil Okullarında İngilizce Öğrenin

İngiltere’de dil eğitiminin başta geldiği şehirlerden biri Londra. Sürekli canlı ve kalabalık bir şehir olduğu için öğrencilerin çok dikkatini çekiyor. İkinci sırada Brighton; yurtdışında dil eğitiminin yanında biraz da tatil yapmak isteyenlerin tercih ettiği bir şehir. Cambridge ve Oxford da yurtdışı eğitim programları için en çok tercih edilen şehirler arasında. İngiltere’nin en kaliteli üniversiteleri o şehirlerde bulunuyor. Londra’ya göre biraz daha sessiz sakin bir yer ve ingilterede üniversite için yoğun bir şekilde tercih ediliyor. Eğer İngiltere’nin temiz havasını almak, doğaya çıkıp yürüyüş yapmak isteyenlerdenseniz buralar tam size göre. Hep eğitim eğitim dedim.

Biraz da İngiltere’ye gidip de gezmedim demeyin diye, size küçük önerilerde bulunayım. Stradford-upon-Avon, doğayı sevenlerin, küçük ingiliz kasabası, kuğuları ve eski,en iyi tiyatro sahneleri ile İngiltere’nin mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri. Ben küçük, eski bir cafede kitabımı okuyup, kahvemi içmek istiyorum diyorsanız, kesinlikle Oxford derim. Tarihi eser görmek, İngiltere’nin ortaçagına gitmek istiyorsanız Warwick Kalesi.. Üniversite şehri olan, şehre güzellik katan kanalıyla Cambridge.. Kraliçe Elizabeth dönemini görmek, tiyatro havası mi almak istiyorsun, ya da Shakespeare hayranıysanız, Shakespeare’in Globe Tiyatrosuna uğramanızda fayda var. Ve daha bir çok güzelliğiyle İngiltere vazgeçilmezlerden. Fırsatınız varsa bir an önce gidin derim.. Bir sonra ki yazımda görüşmek üzere…

Ayça Elveren

Share.

About Author

Leave A Reply

Spam Denetimi *