Heyecan Verici Bir Yaz

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

İnanılmaz bir yaz geçirmek istiyorsanız kesinlikle work and travel deneyimini yaşamalısınız. Bu programa katılmak benim için imkansızdı, bütün şartları zorlayarak work and travel vizesi almaya son bir ay kala başvurdum, biraz daha geç kalsam başvurumu yapamayacaktım belki de. O yüzden erken kayıt yapmanızı tavsiye ederim. Geç kayıt olmak biraz yorucu oluyor.

heyecan verici bir yaz

heyecan verici bir yaz

En çok zorlayan evreler mülakatlardı. Yurtdışı eğitim şirketleri bir mülakat yapıyor, DS sponsorları bir mülakat yapıyor; bir de konsolosluk ya da elçilik mülakat yapıyor. Bir çok kişinin work and travel vizesini alamadığını görünce büyük hayal kırıklığına uğruyorsunuz ama biraz cesaretiniz varsa o size güç veriyor. Ben de biraz cesaretlenip nihayetinde ilk görüşmemde vizemi almıştım. Bazıları malesef ilk görüşmede vize alamıyor ve ikinciyi deniyor, ikinci görüşmeye girmesine rağmen vize reddi alıp Amerika’ya gidemeyenler de oluyor.

New York uçağına binmeme rağmen Amerika’ya gidiyor olmama inanamıyordum. Benim çalışacağım yere varmam 2 günümü aldı. Oldukça zorlu bir yolculuk geçirmiştim. 3 ayımı New Mexico’nun Raton şehrinde geçirdim. Çok zor günlerim olduğu kadar harika günlerim de oldu. Orada hayatıma bir çok değerli insan girdi, dünyanın dört bir yanından gelen farklı kültürlerde farklı insanlarla tanıştım. WAT’ın dilime büyük etkisi olmasa da, bir çok yönde katkısı oldu hayatıma. Tek başınıza sorunlarla başa çıkabilmeyi, sorumluluk sahibi olmayı, harcalamalarınızı daha kontrollü yapmayı öğreniyorsunuz. Bu programın en güzel yönü; tabi ki travel kısmı. benden tavsiye ; travellarınızı self yapın kesinlikle turlara katılmayın!

Genel olarak bu programı tavsiye edenlerdenim, iyice araştırın; nereye ne için gittiğinizi bilin ve güzel, bir o kadar da farklı bir yaz geçirin.

Elif Çetinnar

Share.

About Author

Leave A Reply

Spam Denetimi *