Her Yaz Gidin, Son Sınıfa Bırakırsanız Tadı Damağınızda Kalacaktır

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Arkadaşlar Merhaba. Ben de kısaca Amerika’da Work and Travel nedir anlatayım. Hayatınızın dört ayında yeniden bir hayat kurduğunuzu düşünün. Elimden gelse bütün arkadaşlarımı kolundan tutar Amerika’da bırakırım. Bu tecrübeyi herkes yaşamalı çünkü. Uçağını kaçırmalı, panik olmalı, o sayede yeni insanlarla tanışmalı hatta onlara misafir olabilmeli. Kültürünü bilmediği insanların evinde konaklamalı, aynı sofraya oturmalı. Şansı da iyi giderse Amerika’da aile edinmeli benim gibi; evet stresli bir başlangıç yaptım ama unutulmaz güzel anlar biriktirdim. Ve gerçekten sadece Work and Travel yapmadım çok kaliteli bir WAT geçirdim.

Her Yaz Gidin, Son Sınıfa Bırakırsanız

Her Yaz Gidin, Son Sınıfa Bırakırsanız

Gezin ve Alış Veriş Yapın

Hayatımın ilk üçüne koydum sırasıyla Niagara Şelalesi, Bryce Canyon ve California’daki yüzlerce deniz fillerini, Özgürlük Heykeli de arkasında listenin ve sayısız güzellik. Arizona’da medeniyetten uzak yerlere de gittim.

Las Vegas’taki çılgın ışıklı en modern yerlere de ama her biri ayrı deneyimdi. Özellikle bayanlar Las Vegas’a gidin alışverişe, benim gibi CK bi çanta için kapanmış mağazayı açtırın, sonra en pahalı şeyleri ucuza almanın keyfini çıkarın.

Bu arada bir köyde çalıştım hayatımda gördüğüm en güzel köydü, sözüm ona cennet. Golf, kano, kayak, atış, hiking ne isterseniz özgürce yapabileceğiniz bir yer. Bence çok düşünmeyin gidin de neresine giderseniz gidin eminim hayattan keyif almasını biliyorsanız dönmek istemeyeceksiniz bile… Hatta özellikle turizmci olup sezon da tatil bölgelerinde çalışan arkadaşlar, yazınızı Amerika’da geçirerek 3-4 kat daha fazla kazanabilirsiniz. Aynı zamanda Amerika’yı da keşfetmiş olacaksınız. Hatta her yaz gidin, son sınıfa bırakırsanız tadı damağınızda kalacaktır 🙂 Herkese bol şans.

Arzu Çalışkan

Share.

About Author

Leave A Reply

Spam Denetimi *