Her Sene Daha Güzelsin Amerika

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

2012 ve 2014 yıllarında Summer Work & Travel programı ile Amerika’ya 2 kez giden takipçimiz Toprak, izlenimlerini sizler için yazdı:

Let it be arkadaşlar!

2012 senesinde hazırlık yılımda ilk WAT tecrübesini kazandım, ilk olduğu için ve yurtdışı eğitim danışmanlık şirketim sonradan dağıldı için başta problemler yaşadım ama Amerika’ya gittiğimde kendi problemlerimi çözebilecek duruma gelmiştim, ilk sene Virginia’da çalıştım, bir otelde mutfak yardımcısı ve komi olarak; sonlara doğru garsonluk için ikinci iş bulmuştum.

colorado

colorado

2014 yazında , 2.sınıfın sonunda katılıp Colorado’da Work and Travel ile turistik bir yerde restaurantta çalıştım garson olarak ve mesai şansım çok oldu; oldukça eğlendim ve İngilizcemin doruk noktaya çıktığını o noktada gördüm. Virginia’da koluna çarptık diye “pardon abla” diyebilecek kadar çok Türk vardı ama eğlencesi güzeldi; ikinci gidişimde Colarado’da ise neredeyse hiç Türk yoktu çok iyi meblağlar kazandım ve çok iyi ingilizcemi geliştirdiğimi düşünüyorum ve tüm pozisyonları da tecrübe ettim.

Sonra tam anlamıyla Amerikan kültürü buymuş dedim, barlarda karaokeler, oyunlar, rodeolar, kamp ateşi gibi biraz daha sakin ama bir o kadar da yoğundu. O yüzden ikinci senemde istediğim ne varsa oldu diyebilirim. Elbetteki çok da güzel alışverişler, sırf bunun için bile gidilmesi gerek bence. Çünkü kendi paranı kazanıp o dünya markalarını dünya ucuzuna almak çok ayrı bir haz, bu noktada da destek olmak isterim sorunuz olursa:) Bu sene yine aynı danışmanlık şirketimle gideceğim, bu konuda da size tavsiyem Amerika’dayken muhatap bulabileceğiniz kişilerle ve şirketler ile bu yola girin. Herkese iyi eğlenceler şimdiden.

Toprak Yalta

Her Sene Daha da Güzelsin Amerika

Her Sene Daha da Güzelsin Amerika

Share.

About Author

Leave A Reply

Spam Denetimi *