Disney ICP Programı ile Hayallerimi Gerçekleştirdim

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Merhaba arkadaşlar. Ben Naz. Geçen yaz Disney ICP programıyla Amerika’ya gitme şansını yakaladım. Daha doğrusu hayallerimi gerçekleştirme şansını çünkü bu programla Amerika’ya gitmekle kalmayıp aynı zamanda Orlando/Florida’daki Walt Disney World’de cast member oldum. Disney icp programına girerken Work and Travel programına başvurmanıza gerek yok, direkt Disney ICP programın kendisine başvurup direkt disney yetkilileriyle iletişime geçiyorsunuz. Bu programı Türkiye’de düzenleyen yurtdışı eğitim danışmanlık şirketi size bu süreçte çok yardımcı oluyor.

Disney ICP Programı

Disney ICP Programı

Disney ICP Florida

Disney benim için hep özel bir yerdi. O yüzden Disney parklarını görmek, karakterlerle tanışmak, Disney ekibinin bir üyesi olmak benim için paha biçilemez bir deneyim oldu. Aynı zamanda Disney’in işleyişini, “backstage” kısmını görmüş oldum.

Bu program sayesinde hem Türk hem yabancı harika dostluklar elde ettim. Beraber araba kiralayıp Florida’nın plajlarını gezdik, alışveriş yaptık, iyi-kötü bir sürü anı paylaştık. Hala o anıları birbirimize hatırlatır güleriz. Orlando’da Disney’in dışında Universal Studios ve SeaWorld de var buralara da gitmenizi tavsiye ederim. Siz de benim gibi bir Harry Potter hayranıysanız Universal Studios’u çok seveceksiniz. Şahsen ben ayrılmak istememiştim. Ayrıca küçük bir tavsiye yapmak istiyorum: Eğer Amerika’ya giderseniz gezi planınızı son dakikaya bırakmayın yoksa benim gibi daha göremediğiniz yerler için pişman olursunuz.

Umarım siz de bu tarz programlara katılır ve en az benim eğlendiğim kadar eğlenirsiniz. Kendinize iyi bakın.

Naz Ören

Disney ICP Florida

Disney ICP Florida

Share.

About Author

Leave A Reply

Spam Denetimi *