Çok Gezen Çok Bilir : Work and Travel

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Work and travel herkesin de dediği gibi bir dil geliştirme programı değil, aynı zamanda tatil programı da değil. Amerika’ya büyük ümitlerle gitmek saçmalık olur. Baştan şunu da söyleyim WAT programını birileri tarafından geliştirilen ucuz işci bulma programı olarak da adlandırıyorum ben fakat ucuz işci derken tabi ki alınan paralar Türkiye’de kazanacağımızdan kat ve kat fazla.

Çok Gezen Çok Bilir : Work and Travel

Çok Gezen Çok Bilir : Work and Travel

WAT programına katılmak insana çok şey katıyor; bir kere bunu da göz ardı etmemek lazım. Eğer İngilizceyi biliyor sadece pratik eksiğiniz varsa 3 ay içerisinde mükemmel bir hız ve aksana kavuşabilirsiniz; işinizle doğru orantılı olarak. Ne kadar çok İngilizce konuşma gerektiren iş olursa gelişimi siz de farkedeceksiniz kısa sürede. Bazı öğrenciler için de bu program work and work olabiliyor sadece çalışıp dönüyorlar bu bence işte tam da ucuz işçilik oluyor. Arkadaşlara tavsiyem calışma zamanları içerisinde paranızı iyi kazanın sonra tüm Amerika’yı gezin görün gerçekten çok şey katıyor size.

En sonki Work and Travel maceramda bu yıl araba satın aldım arkadaşlar gitmeden kafama koydum ve gidince aldım tabi ki kolay olmadı; insurance’ı inspection’u plakası vs ama sonrası çok güzel oldu Bütün her şeyi hallettikten sonra her off günümde gezmeye gittim ve 3.5 ay sonunda 7.000 mile’dan (12.600km) fazla yol yaptım arkadaşlarla beraber gezdik eğlendik çok iyiydi bu programı fırsata çevirdim ve arkadaşlara da tavsiyemdir sadece calışmaya gitmeyin kendinizi aşın arkadaşlar çalışın ama o kazandığınız parayı da gezmek icin harcayın şunu unutmayın cok okuyan değil cok gezen bilir! Arkadaşlara tavsiyem budur.

Selim Uygun

Share.

About Author

Leave A Reply

Spam Denetimi *