Check in nedir

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Havaalanındaki havayolu şirketin standında uçuş öncesi yapmanız gereken işlemler check in olarak adlandırılır. Check-in yaparken pasaportunuzu, yurt içi uçuş ise kimliğinizi, verirsiniz görevli bavulunuzu alır ve boarding pass uçuş kartınızı verir. Uçak bagaj ağırlık limitleri vardır, buna dikkat ediniz. Bagaj kontrol numarasını bagajınız elinize gecene kadar saklayın. Bagajınızın kaybolması ya da yanlış bir yere gönderilmesi durumunda bu numara ile takip edeceksiniz.

Check in işlemi için yurtdışı uçuşlarda en az 2 saat önce, yurtiçi uçuşlarda ise en az 1 saat önce havaalanında bulunmanız önerilir. Work and Travel öğrencilerine en az 2 saat önce havaalanında bulunmalarını öneririz.

Check in nedir

Check in nedir

Check in nedir

Check in nedir sorusuna bir sözlük sitesinde yazılan en sade açıklama: “biletini almış olan yolcunun,seyahat edecegi uçus için belirlenmiş süre içinde,havayolları kuralları cercevesinde kontrol edilerek,oturacagı yer belirlenerek, biniş kartı ve bagaj etiketinin hazırlanmasıdır.”

Online Check in nedir

Online Check in, uçak biletleri satın alınmış yolcuların havaalanına gelmeden önce, check-in işlemlerini internet üzerinden yapabilmelerine olanak sağlayan bir hizmettir. Online check in teriminin yanı sıra aşağıdaki check in terimleri bulunmaktadır.

-manuel check in
-return check in
-through check in
-interairline check in
-self check in
-lounge check in
-standby check in
-gate check in

Share.

About Author

1 Yorum

  1. check in nedir on

    check in nedir diye nette baya bir araştırma yaptım ve en faydalı bilgiyi bu sayfada buldum ilgi ve alakanızdan dolayı teşekkür ederim. kolay gelsin.

Leave A Reply

Spam Denetimi *