Çalışırken Paranızı Biriktirin ve Gezmeden Gelmeyin

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Work and travel herkesin de dediği gibi bir dil geliştirme programı değil aynı zamanda tatil programı da değil. Amerika’ya büyük ümitlerle gitmek saçmalık olur. Baştan şunu da söyleyim Work and Travel programını birileri tarafından geliştirilen ucuz işci bulma programı olarak da adlandırıyorum ben fakat ucuz işci derken tabi ki alınan paralar Türkiye’de kazanacağımızdan kat ve kat fazla.

Çalışırken Paranızı Biriktirin ve Gezmeden Gelmeyin

Çalışırken Paranızı Biriktirin ve Gezmeden Gelmeyin

Work and Travel programına katılmak insana çok şey katıyor, bir kere bunu da göz ardı etmemek lazım. Eğer İngilizceyi biliyorsanız ve sadece pratik eksiğiniz varsa 3 ay içerisinde mükemmel bir hız ve aksana kavuşabilirsiniz işinizle doğru orantılı olarak. Ne kadar çok İngilizce konuşma gerektiren bir iş olursa dil gelişimi sizin de fark edeceğiniz şekilde hızlanır kısa sürede.

Bazı öğrenciler için de bu program work&work olabiliyor. Onlar sadece çalışıp dönüyorlar. Bu bence işte tam da ucuz işçilik oluyor. Bu program ile Amerika’ya gitmek isteyen arkadaşlara tavsiyem calışma zamanları içerisinde paranızı iyi kazanın, biriktirin sonra tüm Amerika’yı gezin görün; gerçekten çok sey katıyor size.

En sonki WAT maceramda bu yıl araba satın aldım. Arkadaşlar, gitmeden kafama koydum ve gidince aldım. Tabi ki kolay olmadı insurance’sı inspection’ı plakası vs zahmetli ve masraflı ama sonrası çok güzel oldu. Bütün her şeyi hallettikten sonra her off günümde gezmeye gittim ve 3.5 ay sonunda 7.000 mile’dan (12.600 km) fazla yol yaptım. Arkadaşlarla beraber gezdik eğlendik, çok iyiydi bu programı fırsata çevirdim ve arkadaşlara da tavsiyemdir sadece çalışmaya gitmeyin kendinizi aşın arkadaşlar çalışın ama o kazandığınız parayı da gezmek için harcayın. Şunu unutmayın, çok okuyan değil çok gezen bilir! Arkadaşlara tavsiyem budur

Selim Uygun

Share.

About Author

Leave A Reply

Spam Denetimi *