Bu Yaz Sen de Work and Travel Yap

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Merhaba ben Melisa. Lise yıllarımdaki work and travel hayalimi geçen yaz gerçekleştirdim. Hatta abartmıyorum üniversiteyi kazandığım ve kayıt yaptırdığım ilk hafta hemen gittim ve şirkete başvurumu yaptım. Eylül ayında okulum başladığında daha gitmeme 9 ay vardı. Erken kayıt yaptırmam benim için daha iyi oldu çünkü bir çok iş olanaklarını görmüş oldum. İstedigim işi seçmeyi başardım. Özellikle istediğim yerler vardı onlar olmamıştı.

bu yaz sen de work and travel yap

bu yaz sen de work and travel yap

Herkes gibi ben de New York’ta, Los Angeles’ta çalışma hayalleri kuruyordum ama bana California’da Lake Tahoe kasabasındaki restorantta prep/cook işi cıktı. İstediğim iş restoranttı evet ama büyük yerlerde çalışmak istiyordum özellikle New York gibi… Travel kısmında anladım ki iyi ki büyük bir şehirde çalışmamışım. Benim çalıştıgım kasaba öyle güzeldi ki. Oranın sıcak insanlarına alışmıştım ve travel kısmında New York gibi büyük yerlere gittiğimde büyük şehrin soğuk, yabancı insanlarına alıştıramamıştım bir türlü kendimi.

Amerika’ya tek başıma gitmek istiyordum dilimi geliştirmek istediğim için belki Türk arkadaşımla gidersem sürekli Türkçe konuşmamdan korktum. Sonunda o gün geldi çattı ve bavulumu alıp ailemle havaalanına doğru yol almaya başladık. Özellikle şunu belirtmek istiyorum ki ben daha önce en fazla 1 hafta yalnız kalmıştım. Üniversiteyi İzmir’de okuyorum ve ailemle kalıyorum. Demem o ki ben bile Amerika’ya tek başıma gitmeyi göze alabilmişsem sizin sakın kuşkularınız olmasın. Bu demek değil ki her şey yolunda gidecek. Bazen planlarımızın dışında da gelişebiliyor olaylar. 3 ay boyunca başıma gelen tek kötü şey Amsterdam’da Seattle uçağını kaçırmamdı. İlk başta cok korkmuştum hatta dürüst olmak gerekirse korkudan ağladığım doğrudur. Aslında bu olaya kötü gözüyle bakamam çünkü onun bile ayrı bir macerası vardı. Diğer uçak rötar yaptığı için kaçırmıştım uçağı,benim suçum olmadığı için dolayısıyla Amsterdam’da bir gecelik her şey dahil otelimi ve ertesi gün Seattle’a uçacak olan uçağın biletini karşılamıştı havayolu. Bir sürü work and travel ögrencisi de kaçırmıştı uçağını. Hepimize aynı otelde konaklama verdiler çünkü havaalanına en yakın tek otel orasıydı. Biz de fırsat bu fırsat dedik ve Amsterdam’da müthiş bir gece yaşadık. Her yeri gezdik tek tek. Şimdi düşününce o uçağı iyi ki kaçırmışım diyorum…

Travel kısmında gezeceğiniz yerleri kararlaştırmadıysanız eğer, sakın Las Vegas’ı görmeden dönmeyin derim. Olağanüstü bir yer. Eğer San Francisco’ya gidecekseniz Castro Street’e de girmenizi şiddetle tavsiye ediyorum… Neyse konunun özü şu ki her öğrenci bir kere yaşamalı work and travel’ı. Siz siz olun bu macerayı yaşamadan bitirmeyin öğrencilik hayatınızı. Hepinize bol şanslar.

Melisa Uğur

Share.

About Author

Leave A Reply

Spam Denetimi *