Amerika’ya Yine Gideceğim

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Merhaba arkadaşlar. Bu programa katılan binlerce W&T öğrencisinden biriyim ben de, 2014 yazında Wisconsin Dells’e gittim. Şirket araştırmamı yaptım ve en nihayetinde kayıt olmaya karar verdim, başvuru için şirkete gittiğimde yanlızdım hiçbir arkadaşım benimle Amerika’ya gelmeye cesaret edemedi. Cesaret edemedikleri gibi ayrıyeten bana da gitme tek başına yapamazsın diyenler de oldu; tüm bunlara rağmen ben tek başıma hayalimi gerçekleştirmek için Amerika’ya gittim.

Amerika'ya Yine Gideceğim

Amerika’ya Yine Gideceğim

Amerika’ya vardığımda da tek başımaydım, 1 ay boyunca tek 1 Türk görmeme rağmen her şey mükemmeldi. Farklı ülkerlerden gelen Work & Travel öğrencileri ile tanıştım ve çok iyi arkadaşlıklarım oldu. Her ülkeden her dilden bana kanka diyen Çinli, Ukraynnlı, Dominik Cumhuriyetli ve daha bir çok ülkeden arkadaşım oldu.

İşyerimde de her şey yolundaydı, neredeyse hiçbir sorun yaşamadım. Çalışma arkadaşlarım Amerikalı manejerlerim hepsi çok misafirperverdi. Eğer üniversite öğrencisiyseniz bir daha böyle bir fırsatın elinize geçmeyeceğinden emin olun ve kesinlikle gidin. Sadece bir kere değil birden fazla gidilmesi gerektiğini düşünüyorum ve ben de tekrar gideceğim. Hayatımda unutamadığım ve asla unutmayacağım büyük bi tecrübe oldu inanın, böyle bir şansınız varsa gidin derim benden söylemesi.

Tabi ki, enine boyuna iyice araştırın önce. Nereye gideceğinizi, nerede kalacağınızı ve ne tür işler yapacağınızı bilin. Şirketleri iyi araştırın, size sorun yaşatabilecek, tecrübesiz ve kalitesiz hizmet veren şirketlerden uzak durun. Eğer bu araştırmaları erkenden yapar ve kayıt işlemlerinize de erkenden başlarsanız çok sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.

Edanur Saraç

Share.

About Author

Leave A Reply

Spam Denetimi *