Amerika’dan Dönmek de Zor

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Wisconsin Dells Kalahari Resort’ta lifeguard (cankurtaran) olarak çalışan Berkan Genç’in Amerika ve WAT programı ile ilgili yorumları :

Amerika'dan Dönmek de Zor

Amerika’dan Dönmek de Zor

Bence Work And Travel her insanın mutlaka yaşaması gereken bir deneyim. İlk ülkeye girişinizde biraz tedirgin oluyorsunuz; pasaport kontrolünde, evrak kontrolünde çok hızlı konuşan polisler, görevliler başta gözünüzü korkutuyor. Sonralardan işe başlayınca ilk maaşınızı alınca, alışmaya başlıyorsunuz ülkeye.

Ben Wisconsin Dells – Kalahari Resort’te Lifeguard (cankurtaran) olarak çalıştım, hayatımda hiç bu kadar keyif alarak çalıştığımı hatırlamıyorum, keyif alarak para kazandım, keyif alarak hayatım boyunca belki yaşayamayacağım bir deneyim yaşadım. İş bitiş vakti geldiğinde, Travel’a başlayacağım için mi sevineyim, Amerikalı arkadaşlarımdan ayrılacağım için mi üzüleyim çok kararsız kaldım.

Her neyse, Travel’a başladım, ben şahsen kendi başıma gezdim. Minnesota, Chicago, New York çevresini gezdim, Travel başlarda tedirgin ve belki biraz da ürkütücü, gerçi biraz da gittiğiniz bölgelere ve saatlere bağlı bir durum bu. Eve dönme vakti geldiğindede içinizde buruk bir mutluluk oluyor, bir yanınız ailenizi görmek istiyor, bir yanınız Amerika’dan vazgeçemiyor. Fakat mecburi olarak Amerika maceranız bitiyor ve rüyadan uyanıyorsunuz.

Berkan GENÇ

Share.

About Author

Leave A Reply

Spam Denetimi *