4. Kez Work and Travel’a Katılmak İstiyorum

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bu yıl Work and Travel programına 3.kez katıldım. Seneye bir kez daha gitmeyi düşünüyorum. 4. kez bu programa katılmak istiyorum. Sistemin tüm seviyelerindeki işlerde çalıştım. Onlarca milletten yüzlerce arkadaşım oldu. Amerika’da sistemin ne olduğunu anladım. Saygının önemini, hiç tanımadığın insanlara “günaydın nasılsın” demeyi öğrendim. Her gittiğim yıl daha da fazla para kazanmaya başladım. Son yılımda 13.000 dolar kazandım. Hayatımın en güzel en mutlu günlerını yaşadım. Zor zamanlar geçirdiğim de oldu. Her gün gece işten eve dönmek için 1,5 saat bisiklet sürüyordum.

Pes Etmek Yok

4. Kez Work and Travel'a Katılmak İstiyorum

4. Kez Work and Travel’a Katılmak İstiyorum

Ben de “milletin pisliğini temizlemem” deyip Amerika’dan Türkiye’ye geri dönebilirdim; dönen arkadaşlarım oldu ama hiç hir zaman pes etmedim. Hep daha iyisi için çabaladım. Çevremdekilerin ingilizce seviyelerini yakalamak, onlardan bir şeyler öğrenebilmek için uğraştım durdum. Kendimdeki gelişimi değisimi gördüm. Amerika’da hem fiziksel, hem de zihinsel olarak geliştim. İngilizcem gelişti ve Amerika’da kazandığım parayla 12 ülke gezme şansım oldu. 3. bir dil öğrendim.

Demem o ki; work and travel, Amerika’ya gidip 3 ay çalıştığın parayla 2-3 iphone alıp Miami’de tüm kazandığın parayı yiyip dönmekten çok daha fazlasıdır. İster tek gidin ister arkadaşınızla hiç fark etmez sadece pes etmeyin ve ufkunuzun genişlemesine yardımcı olun; bir Türk gencine yakışan budur.

3 yıl boyunca yaşadıklarımı yaptığım hataları ipuçlarını anılarımı resimlerle anlatmaya hikayelendirmeye çalıştım. 1. yıl, 2. yıl ve 3. yıl olarak yakında paylaşacağım. Work and Travel’ın bana yaşattırdıklarını ve katkılarını hep beraber görelim…

Dünden daha iyi olmanız dileğiyle…

Can HArmanşah

Share.

About Author

Leave A Reply

Spam Denetimi *